KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13474181

nr 1347 4181

Gunnar Scott-Ruud

(1897-1953), Norge

Oljemålning, Signerad, landskap. Signerad, daterad 1937. Olja på duk, 61x70cm

Gunnar Scott-Ruud, norsk bildkonstnär och kartograf född 1897, död 1953.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 14 september 2020
kl 19:39:55

14/9 19:18:00 1      Vinnande bud

Gunnar Scott-Ruud

Läs mer om Gunnar Scott-Ruud